Petra Mikešová

Ahoj, mé jméno je Petra a do LMŠ mě dovedla náhoda, osud či jen pouhé přání pěkné práce. Již během prvních měsíců ve školce jsem si uvědomila, že jsem přesně tam, kde mám být a že čas s dětmi je pro mě velkou inspirací. Za svůj život jsem si prošla různými povoláními od péče o postižené, přes zemědělství a agroturistiku až právě k práci s dětmi. Zároveň jsem mamkou tří dětí, jež mi jsou největší životní školou.

Je mi ctí, že mohu děti provázet v jejich čase dětství a využívat u toho darů naší země a to hlavně lesa. Každý den obdivuji tu kreativitu a sílu, kterou právě z lesa a přírody děti čerpají.

Citát : „Základní právo člověka je být sám sebou.“ Osho

„ Každá chyba je příležitostí se něčemu naučit.“ Osho

Mgr. Jitka Pavlasová – maminka dvou kluků, pedagožka

  Jitka aktuálně působí ve školce jako externí pedagogická podpora. Vede kroužek pro předškoláky v DDM KV, který navazuje na vzdělávání v LŠ.  

O sobě píše: "Věřím, že každý z nás je jedinečný a důležitý a proto se snažím přistupovat k osobnostním individualitám dítěte s úctou, láskou a respektem. Jsem přesvědčena, že každé dítě ví, co chce, co potřebuje, co je pro něj důležité. Podporuji děti v tom, aby své osobní potřeby dokázaly sladit se společenstvím ostatních dětí, ale i dospělých. Ráda se nechávám dětmi inspirovat, těší mne, když i já jsem pro ně inspirací.
     Zkušenosti jsem získala nejen v MŠ alternativních směrů (Waldorf, Montessori), ale i v dětském domově. Byla jsem učitelkou první třídy v soukromé základní škole.
     Již delší dobu se zabývám pozorností a vztahem pozornosti k rozvoji dítěte po všech stránkách, nejen v souvislosti se školní úspěšností dětí.
     Lesní školka je pro rozvoj dětí ideálním prostředí. Vše je opravdové, děti jsou neustále v přítomnosti, hrubá a jemná motorika se trénuje sama, pozornost je všude přítomna. Poznání k dětem přichází z přírody, samy zjišťují matematické, fyzikální, chemické zákonitosti. Kooperace je pro děti zde nutností.
     Mým cílem je, aby děti zůstávaly otevřené k poznání, byly samy sebou, vnímaly svoji důležitost a to při vytváření nejen své budoucnosti. A hlavně se cítily šťastné."

Tereza Hadravová - lektorka angličtiny

     Vystudovala Filozofickou fakultu UK. V prosinci 2014 získala Certificate of Proficiency in English (CPE). Živí se jako editorka a spolupracuje s českými i anglicky psanými časopisy. Jako lektorka angličtiny pracovala s jistými přestávkami od roku 2004. Vyučovala však převážně dospělé, takže hodiny angličtiny v LŠS jsou pro ni novou výzvou.

ing. Beáta Straková - průvodce

Do lesní školky mě přivedly především mé tři děti. Díky nim jsem se začala zabývat netradičními směry výchovy i kurzy respektování. Baví mě užívat si dny s dětmi v naší školce, mnohému se od nich učím a pozoruji jejich radost z poznávání a hry. Na oplátku jim přináším lásku k hudbě, kterou v karlovarském kraji šířím prostřednictvím Malého muzikanta.

Ing. Martina Šilhánová - maminka 3 holčiček, průvodce dětí a koordinátor školky, studentka oboru "Učitelství pro MŠ" na Pedagogické fakultě UK

Mé oblíbené mayské přísloví:

"My jsme ti, na které jsme čekali"

Pak také: Sokrates:

"Chceš-li pohnout světem, pohni napřed sám sebou"