P1000379O nás

Lesní mateřská školka Svatošky je určena dětem, které mají  rády pohyb venku za každého počací, přírodu a zvířátka, příběhy a radost. Děti v lesní školce mají možnost rozvíjet všechny své kompetence konkrétními prožitky podle svých možností a potřeb. Společně s průvodci, kteří sledují jejich zájmy a rozvíjejí je podle předem domluvených pravidel. S láskou a respektem.

V areálu Dětského ráje Svatošky máme pronajatý srub se sociálním zařízením (toalety, sprcha, koupelna). V zimě zde topíme dřevem v kamnech, obědváme a odpočíváme.

DSCF5233

Přijímáme děti od tří let věku, po dohodě i mladší. Přihlaste se jednoduše přes přihlašovací formulář a my se Vám ozveme a domluvíme se s Vámi návštěvě školky.  Děti mladší, od věku cca 1,5 roku zveme do školky na dopolední program každý čtvrtek od cca 8:30 (podle času svozu) do cca 12:30 (doby oběda). (773 581 684 – koordinátorka). V přítomnosti rodičů jsou rodiče zodpovědní za své děti.

Snažíme se dát dětem možnost prožít všestranné dětství plné harmonie a radosti.

A co tedy děláme?

Společně se staráme o zahrádku a zvířátka. Pro děti máme konvičky na zalévání, které jsou stále v oběhu a zaléváme bylinky, květiny. V bahništi děti vaří, staví města, mosty, řeky…celé světy.   Pro zvířátka sbíráme zelené krmivo, krmíme je a hladíme. Děti milují králíčky, kozy, koně a….prostě všechno, co se hýbe. Hrajeme na hudební nástroje, zpíváme, vyprávíme si o přírodě, pozorujeme, předáváme si zkušenosti a všelijak experimentujeme. Společně třídíme odpad včetně bioodpadu, děláme herbáře, cvičíme jógu, zkoumáme krtince, pečeme placky a chlebánky z vlastnoručně vymláceného a namletého obilí, sejeme bylinky, vaříme na ohni, sáňkujeme, poznáváme stromy, učíme se anglicky, obtiskujeme, lepíme, stříháme, kreslíme a malujeme, pozorujeme přírodu, jak se mění během roku.

Připravujeme předškoláky na vstup do první třídy.

image

Každý měsíc má své téma dle běhu v přírodě.

Batolátka v přírodě

Je program pro děti, které do lesní školky přicházejí spolu s rodiči. V tomto programu se naučí větší samostatnosti, tvořivosti, kamarádství a lásce k přírodě. To vše za pomoci her, písniček, malování, ale také zahradničení a kontaktu se zvířátky v našem areálu. Je pro děti od 1,5 do 3 let. Děti se zdokonalí i v sebeobsluze.

Jíme společně a v klidu – to je pro mnoho dětí v dnešní době stresu a spěchu nová věc. Jídlo vnímáme jako společný rituál.