Jíme společně a v klidu, což je pro mnoho dětí v dnešní době stresu a spěchu nová věc. Jídlo vnímáme jako společný rituál, neplýtváme s ním a vážíme si ho. Před každým jídlem dbáme na mytí rukou. Před obědem (polévka + hlavní jídlo) zpíváme, děkujeme za jídlo a přejeme si dobrou chuť. Ranní svačinu si děti nosí z domova. Oběd i odpolední svačinu zajišťují rodiče společně. Dbáme na pitný režim.

V Lesní školce vaříme vegetariánsky, zdravě a výživně. Snažíme se aby jídlo hrálo všemi barvami, dětem chutnalo a zároveň jim dalo  vše, co jejich tělo potřebuje. Do jídla děti nenutíme, ale snažíme se, aby každý alespoň ochutnal. Jídelníček je  aktualizovaný na stránkách rezervačního systému.

Rádi také občas vaříme v kotlíku na ohni nebo pečeme. Necháme děti loupat, krájet, válet, vykrajovat, míchat a zpracovávat různé potraviny. Tím podporujeme rozvoj jejich jemné motoriky, trpělivosti a lásky k jídlu.

Máme uzavřenou smlouvu se školní jídelnou Scolerest v Dalovicích, ale aktuálně se všichni rodiče vzdali práva na poskytování stravy z této jídelny. Smlouvu jsou obě strany schopny kdykoliv aktivovat.